Садівник-городник > Дерева і чагарники > Вишня карликова, або повстяна, китайська: вирощування та догляд

Вишня карликова, або повстяна, китайська: вирощування та догляд

карликова вишня догляд та вирощування

Деревце являє собою пагон, висотою 1-1,5 метри з розлогими гілками, більше схожими на чагарник. Гілки у вишні тонкі, червонуватого відтінку, а листя — маленькі (4-5 см), трохи загострені. Лист знизу пофарбований в блідо-сірий колір, зверху — в залежності від пори року буває помаранчевим або червоним.


Цвіте карликова (повстяна, китайська) вишня протягом 2,5-3 тижнів пухнастим білим кольором по 2-3 квітки в пучку. Рослина дуже запашна під час цвітіння, на відміну від звичайного дерева вишні. Плід темно-червоний, діаметр якого досягає максимум 1 см. Карликова вишня так само, як і звичайні сорти, цілком їстівна і дуже корисна.

Деревце дуже любить світло, тому садити його потрібно в добре освітлених місцях, добре переносить різкі перепади температур, стійке до заморозків. Грунт для посадки може бути будь-яким. Дуже добре приживається в місцях щільно засадженого деревами саду.

Карликова піщана вишня

На жаль, про цей вид декоративної карликової вишні у нас майже нічого не відомо. Від окультуреного плодового дерева вишні вона відрізняється як зовнішнім виглядом, так і вимогами до зростання, пересадки та догляду.

Рослина досягає висоти до 1,5 метрів, має гнучкі сланкі гілки з незвичайним продовгуватим листям, серед селекціонерів званим ланцетоподібним. Зовнішній вигляд листя карликової піщаної вишні нагадує лист верби, проте, за структурою він шкірястий, щільний, відсвічує блідо-зеленим кольором.

Лист зрілої рослини досягає у довжину 3-5 см, ширина коливається від 1 до 2 см. Під час цвітіння можна спостерігати цікавий момент — в залежності від грунту і поливу, квітка карликової вишні може бути пофарбована як в білий, так і в ніжно-рожевий відтінок . Квітки зібрані в пучки по 4-6 квіток, утворюючи красиві декоративні букетики, діаметром до 12 см.

Карликова вишня в домашніх умовах

китайська вишня у домашніх умовах

Різновид карликової вишні для посадки в квартирі — кубинська вишня. Цю рослину висаджують у великий горщик і ставлять в освітлене сонячними променями місце. Для деревця потрібен стабільний регулярний полив і підгодівля добривами навесні. У домашніх умовах вишня теж може цвісти та плодоносити, а великої різниці між доглядом в саду і квартирі для цієї рослини немає.

Так само, залежно від ступеня догляду за деревцем, під час дозрівання можна спостерігати різний окрас у плодів. Вишеньки овальні або круглі, можуть бути блідо-рожевими, пурпуровими, темно червоними, майже чорними. На смак піщана вишня дуже нагадує черемшину — плоди в'яжучі і трохи терпкі, тому вирощуючи деревце, варто бути готовим, що смак вишні може не сподобатися.

Карликова піщана вишня дозріває з середини серпня до середини вересня. Цікаво, що цей сорт карликової вишні був визнаний як дикоросла рослина і завезений до нас з Північної Америки.

Саме там деревце виростає у піщаних берегів гірських річок. Вперше культивував цю рослину американець Чарльз Бессі, побачивши в маленькому чагарнику прекрасну декоративну рослину.

Дивовижну красу надають рослині не тільки бутони квітів, а й листя, які в осінній період поступово забарвлюються в жовті, помаранчеві, а потім червоні відтінки, поступово опадаючи. Іноді прекрасне видовище можна спостерігати в період ранніх холодів, коли опадає лист, залишаючи на гілках зрілі червоні плоди. Садівники відзначають, що якщо в цей період не зібрати урожай, взимку смак у висушених ягід буде надзвичайним.

Зимівля карликової вишні

вирощування китайської вишні

Перед зимою карликову вишню, якщо вона росте в саду, краще не пересаджувати. Рослина досить стійко переносить знижені температури, коренева система витримує заморозки на ґрунті до -40°С, а саме деревце легко переносить температуру повітря мінус 30-35° С.

Щоб підготувати деревце до зимівлі, необхідно передбачити наступні стандартні процедури:

 • Підрізка
 • Очищення від висохлої старої кори
 • Очищення крони від зів'ялого листя
 • Дезінфекція та промочування ран відповідними розчинами
 • Спалювання старого листя і опалих гілок

Розмноження насінням і посадка

Рослина розмножується і переноситься насінням за допомогою тварин. Для того, щоб висадити саджанці вишні навесні, насіння необхідно витримати протягом 2-3 місяців, перший місяць — при температурі 16-18°С, а решту часу — в холодильнику. За 3-5 днів до посіву насіння необхідно вийняти, давши їм відлежатися і адаптуватися при кімнатній температурі.

карликова вишня цвітіння

Крім того, необхідно зазначити, що насіння весь час має бути у вологому середовищі. Необхідно забезпечити, як мінімум 55-60% вологості.
Однак посадку карликової вишні ранньою весною потрібно проводити далеко від водоймищ і джерел, тому що коренева система рослини не сприймає велику кількість вологи.

Живцювання

Повстяну вишню можна так само розмножувати живцюванням або горизонтальними і вертикальними відводками. Карликова вишня не живе в саду більше 10 років, тому на 7-8 році життя потрібно подбати про його висадці.

Саджанці дають цвіт тільки лише на другий рік свого життя, а вже до наступного року приносять невеликий перший урожай. Плодоносить деревце регулярно, на 5-6 році життя набираючи високі показники: до 10-12 кг. Однак тут варто зауважити, що кущ буде давати плоди тільки якщо буде запилення, тому в саду рекомендується висадити не менше 3-4 рослин.

Хвороби карликової вишні

зимівля повстяної вишні

Найнеприємніше і небезпечніше з захворювань для повстяної вишні є моноліоз (опік моноліальний). Як тільки рослина відцвітає, листя на кущах починають в'янути або скручуватися, потім дуже швидко опадають, іноді навіть не встигнувши засохнути, в окремих випадках залишаючись висіти на стеблах куща в ураженому вигляді.

Для того, щоб не допустити повної поразки деревця, як тільки хвороба виявлена, необхідно терміново зрізати і спалити пошкоджені ділянки гілок, чітко обмеживши і захистивши від них здорові, зробивши відстань від ураженої частини 8-10 см.

Навесні перехворіле деревце до початку первоцвіту обробляють препаратами, що містять мідь: переважно це бородоська рідина (3%). Обов'язково до складу рідини повинен входити мідний купорос і вапно. Вишню обприскують 4-5 разів кожні два тижні.

Запобігає і попереджає небажані захворювання карликового деревця підгодівля мінеральними і органічними добривами. До їх складу обов'язково входять такі мікроелементи, як марганець, цинк, калій, бор. Однак якщо всі зусилля виявляються марними та хвороба зайшла занадто далеко, кущ необхідно з коренем викопати та знищити.

Деревце обов'язково спалюють, щоб не дати хворобі пошириться і пошкодити весь сад. Кожен досвідчений садівник скаже Вам, що вчасно помічені хвороби лікуються швидше і простіше, ніж запущені.

Пізнавальне відео про повстяну вишню:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Вишня карликова, або повстяна, китайська: вирощування та догляд: 4 коментарі

 1. С душистой веточкой сирени
  Весна приходит в каждый дом,
  От всей души Вас поздравляю
  С Международным Женским днём!

 2. Садівник on коментує:

  Спасибо, Наталья! И Вас с праздником весны, здоровья, счастья и любви!

 3. Sergey on коментує:

  Красиве деревце. Дуже сподобалася карликова вишня в домашніх умовах. Хотілося б і на дачу таку красуню посадити.

 4. Вишня кітайська має надзвичайний вигляд, дуже приваблива.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *