Садівник-городник > Дерева і чагарники > Вирощування та висадка брусниці

Вирощування та висадка брусниці

брусниця на присадібній ділянці

Здавна брусниця вважається дуже корисною ягодою. Її можна вживати в їжу, а також використовувати в лікувальних цілях.
На сьогоднішній день відомі близька двадцяти сортів брусниці. При цьому правила вирощування для всіх сортів однакові.


Вирощування брусниці має починатися з вибору ділянки та підготовки грунту. Для чагарнику сімейства брусничних слід вибирати відкрите сонячне місце, що не затоплюється талими чи іншими водами. Грунт повинен бути кислим, рівень його кислотності повинен коливатися від 4,5 до 5,5 рН.

У разі переважання на присадибній ділянці кислого торфу в чистому вигляді необхідно додати мінеральну частину грунту або пісок з розрахунку двох відер на квадратний метр. Також в грунт слід додати трохи мінеральних добрив, оскільки брусниця погано переносить надмірну кількість добрив. Після підготовки грунту землю необхідно розрівняти для запобігання скупчення дощової води.

Грядки для висадки і вирощування брусниці

При посадці брусниці також слід дотримуватися певних нормативів. Як правило, саджанці брусниці висаджують у грядки шириною близька півтора метра і глибиною до 30 - 40 сантиметрів. Попередньо у викопані грядки додають торф'яно-піщаний субстрат для імітації лісового грунту і поливають його підкисленою водою. Краї грядки рекомендується зміцнити дерев'яними дошками для захисту рослин у разі злив.

Відстань між саджанцями має бути не менше 30 сантиметрів. У разі посадки декількох рядів, відстань між ними повинна дорівнювати близька 40 сантиметрів.
Грунт рекомендується мульчувати тирсою. Протягом першої декади необхідно стежити за рівнем зволоження землі.

Вирощування брусниці і догляд за нею не настільки складна справа, як може здатися на перший погляд. Поливати чагарник потрібно всього лише два рази на тиждень протягом весняно-літнього сезону. Також брусниця потребує розпушування грунту.

При правильному догляді першого врожаю можна чекати тільки на другий рік.

брусниця догляд

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Вирощування та висадка брусниці: Один коментар

  1. Оксана on коментує:

    Брусницю тільки збирали у лісі. Не знала, що її вирощують на своїх ділянках. Варто спробувати.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *