Садівник-городник > Дерева і чагарники > Рослина вовчі ягоди або вовче лико Опис, правила вирощування Декоративні сорти

Рослина вовчі ягоди або вовче лико Опис, правила вирощування Декоративні сорти

Вовчі ягоди пахучі фото

Рослину під назвою вовчі ягоди, вовче лико (Daphne) або вовчатник багато хто знає як отруйного представника лісової рослинності. Цей факт є незаперечним, однак, перець дикий, як ще іноді називають цю рослину, є одночасно і красивою декоративною культурою.

Можна назвати рослину вовче лико зворушливим ранньовесіннім подарунком для всіх власників садів або присадибних ділянок.


Біологічні особливості рослини вовчі ягоди отруйні

Рослини роду вовчі ягоди відносяться до сімейства тимелійові. У природі вони поширені в двох кліматичних поясах - субтропічному і помірному. В останньому ареал зачіпає лише південні райони. Трапляється в Поліссі, Карпатах, Правобережному Лісостепу, дуже рідко — Лівобережному. Росте на болотах, заплавних луках, по берегах водойм, у вільшняках.

Вовче лико або вовчі ягоди

З видів, які проникли до самих північних меж ареалу, виділяється вовчатник смертельний, або вовче лико отруйне (Daphne mezereum). При культивуванні в саду цей чагарник може досягати 1,5 метрів у висоту і розвивати дуже потужну кореневу систему.

Квіти у вовчих ягід пахучі, рожево-бузкового кольору, чимось нагадують бузок. Цвісти культура починає ще до розпускання листя і саме це є гідністю рослини. Квітки покривають практично всі гілки чагарнику і при цьому виділяють дуже приємний аромат, який приваблює безліч запилювачів в сад. У теплому кліматі вовче лико зацвітає вже в лютому - на початку березня. Зазавичай це явище доводиться на середину квітня. Але варто зауважити, що точні терміни багато в чому залежать від погоди і умов освітлення (в тіні цвітіння починається на тиждень-півтора пізніше).

У другій половині літа у вовчих ягід починається плодоношення. Це ще один період, коли культура дуже декоративна. Яскраво-червоні або оранжево-червоні ягоди злегка нагадують по виду плоди обліпихи.

Вирощування вовчого лика

Daphne mezereum вовчі ягоди фото

Високі декоративні якості вовчих ягід можна отримати, якщо вирощувати їх на відкритих місцях, але з північної або східної сторони будинку або будівель. При посадці на схилах і високих альпінаріях також необхідно враховувати дану орієнтацію по сторонах світу. Вирощування вовчих ягід на альпійських гірках є досить вигідним, так як камені, з яких складається загальна композиція, додатково оберігають від надмірного нагрівання чутливе до перегріву коріння чагарника.

Сортові рослини рекомендується розмножувати виключно щепленням. Можна використовувати і живцювання, яке також зберігає селекційні якості декоративного вовчатника. Для цього способу використовують напівзадеревенілі живці. Але варто відзначити, що не завжди живцювання дає очікуваний результат. На практиці часто використовується і насіннєвий спосіб розмноження.

Вовчі ягоди не люблять пересадку, тому для них необхідно відразу вибирати постійне місце, на якому вони будуть рости довгі роки. Так як культура бере своє походження від дикорослих видів, вона не вимоглива до складу грунту. Для саджанців підійде звичайна за складом садова земля.

Вовчі ягоди для озеленення

Вовчі ягоди квіти фото

В якості декоративної культури використовуються дуже багато видів Вовчих ягід. Але для помірного клімату України підходять далеко не всі з них. Другий момент, через який рослина вовче лико рідко зустрічається в садах - це упереджене ставлення до отруйних рослин.

Найбільшою зовнішньою привабливістю відрізняються кілька видів і виведених сортів, з яких варто відзначити:

  • «Grandiflora». Відмінною рисою є великі рожеві квітки, які сильно виділяються в ще голому, що тільки прокинувся, саду.
  • «Rubra». У рослин даного сорту квітки відрізняються темно-рожевим насиченим відтінком. Кілька років тому це був поширений сорт, який імпортували в Україну із закордонних розплідників.
  • «Plena». Один з небагатьох сортів, які мають гарні махрові квітки рожевої гами.
  • «Alba». Сорт, який виділяється в лінійці вовчі ягоди білими квітками і плодами жовтого кольору.

Незважаючи на те, що рослина вовче лико мало поширена в вітчизняних садах і парках, вона заслуговує розгляду і більш пильної уваги з боку садівників, які захоплюються декоративним оформленням території. Всім, хто любить ніжну чарівну красу на тлі сірого ранньовесіннього ландшафту, варто взяти на озброєння цікаві сорти вовчатника.

Вовче лико з ягодами фото

Відео про лікарську рослину вовчі ягоди звичайні:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *