Садівник-городник > Дерева і чагарники > Профілактичні заходи і боротьба зі шкідниками яблунь

Профілактичні заходи і боротьба зі шкідниками яблунь

 

боротьба зі шкідниками яблунь у саду

Яблуні — основні фруктові дерева в багатьох садах. Отримати рясний урожай, захистити майбутні плоди від різних комах — важливе завдання садівника при їх вирощуванні.


Профілактичні обприскування і побілка

Будь-яке захворювання легше попередити, ніж тривало його лікувати. Це правило стосується і боротьби зі шкідниками яблуневих дерев.

Ефективним профілактичним прийомом із захисту саду від шкідників є ранньовесняне блакитне обприскування. Для нього необхідно приготувати 3 - 5% бордоську рідину. Для цього в день обприскування, в 5 літрів підігрітої води всипати 300 грам купоросу мідного.

В іншій ємності ретельно розмішати три склянки густого гашеного вапна, процідити вапняний розчин через сітку, на якій залишаться сторонні домішки і великі шматочки вапна. У вапняне молоко влити тонкою цівкою розчин купоросу, перемішати. Виходить 10 літрів бордоської рідини для профілактичного обприскування. Використовувати розчин в день приготування.
Обприскування починати з пристовбурного кола грунту, переходячи на стовбур і крону. Блакитне обприскування згубно для багатьох шкідників, в тому числі і для хвороботворних мікроорганізмів. Важливо захищати очі і органи дихання і обприскувати яблуні в захисних окулярах, респіраторі.
Побілка стовбурів яблунь ефективний, перевірений часом профілактичний прийом проти комах шкідників, що живуть в тріщинах кори, а так само проти різних лишайників і грибків.

Просту суміш для побілки готують додаванням у воду гашеного вапна. Але можна приготувати більш ефективну і надійну суміш для ґрунтовного захисту. У 15 літрах води розвести кілограм - два глини, кілограм гною і кілограм гашеного густого вапна або крейди. Через три дні суміш готова до використання, забілювати необхідно стовбури на висоті 1,5 метрів, заглиблюючи побілку і на підземну частину стовбура на 4 - 5 см, попередньо розкопавши ствол на цю глибину, а після процедури знову прикопати його. Побілку проводити навесні і восени.

Багато садівників, прагнучи отримати екологічні чисті яблука, користуються біологічним методами боротьби зі шкідниками яблунь.

Біологічні заходи проти шкідників

біологічні засоби боротьби зі шкідниками яблунь

Перевага біологічних методів боротьби з комахами - шкідниками в тому, що ними можна користуватися практично весь період цвітіння, зав'язі і дозрівання врожаю.

Тут на допомогу садівникові приходить дрібна, до 1 мм, комаха - трихограмма. Після спарювання ці мікроскопічні живі істоти відкладають свої яйця в кладки яєць сільськогосподарських шкідників. Особливо ефективны трихограми в боротьбі з попелицями, яблуневою плодожеркою, огнівкою, листовійкою.

Дорослі комахи не шкодять рослині, харчуючись нектаром, а ось личинки, що паразитують на яйцях шкідників яблунь, здатні значно зменшити або зовсім знищити їх популяцію. Досить 1 - 3 грамів бакматеріала, щоб знищити 80 - 90% шкідників яблунь. Придбати трихограму можна в спеціальних лабораторіях. Повний життєвий цикл трихограми не перевищує двох тижнів.

Проти більшості листогризучих комах, попелиць, плодожерок допомагає обприскування настоями і відварами з різних культур і трав:

 • полину
 • тютюну
 • картоплі
 • томатів
 • аконіту
 • цибулиння
 • часнику

Обприскування трав'яними настоями краще проводити у вечірні години, загальна кількість таких обприскувань за сезон може досягати 5 - 6 разів.

Після розпускання листя можна боротися зі шкідниками яблунь за допомогою готових біопрепаратів:

 1. фітоверм, знищує попелиць, кліщів, плодожерок
 2. бітоксібацеллін, універсальний засіб
 3. ентобактерін, ефективний у теплу погоду, не нижче +15
 4. лепідоцид, діє тільки на гусениць

Використовувати біологічні препарати в точній відповідності з доданою інструкцією.
Іноді ступінь ураження шкідниками така, що для їх знищення потрібно застосування сильнодіючих хімічних засобів.

Хімія проти шкідників яблунь

хімія проти шкідників яблуні

Не дивлячись на те, що багато садівників заздалегідь упереджені проти використання хімії в своєму саду, при дотриманні всіх умов, викладених в інструкціях до препаратів, точного дотримання термінів обробки, це робить їх безпечними для життя і здоров'я людини.

Обробка карбофосом дозволить перемогти більшість комах - шкідників. Першу обробку треба провести до початку розпускання бутонів, а другу - відразу після періоду цвітіння. При приготуванні розчину для обприскування витримувати концентрацію, зазначену на упаковці.

При обробці яблунь сільськогосподарськими отрутами на основі фосфорорганічних сполук, необхідно дотримуватися техніки безпеки, при перших ознаках отруєння карбофосом, хлорофосом, теофосом треба припинити обробку і вжити заходів до надання першої допомоги потерпілому та антидотної терапії.

Відео про боротьбу з яблуневою плодожеркою:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Профілактичні заходи і боротьба зі шкідниками яблунь: 2 коментарі

 1. Євген on коментує:

  Боротьба зі шкідниками яблунь — чи не найважливіше завдання садівника. Якщо не зробити цього своєчасно, весь врожай буде зіпсовано.

 2. Anna Fly on коментує:

  Боротьба з шкідниками яблунь в даному випадку полягає у використанні хімікатів. При цьому варто відзначити, що пилильщики воліють жити на одному дереві, завдяки чому вам не доведеться обробляти всі рослини в саду. Протистояти дорослим шкідника можна шляхом обприскування саду карбофосом або хлорофосом, а от для знищення личинок землю бажано розпушити.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *