Садівник-городник > Дерева і чагарники > Обрізка малини весною та осінню: головні правила

Обрізка малини весною та осінню: головні правила

обрізка малини

Малина — це, мабуть, найулюбленіша і найкорисніша ягода для всіх. Її люблять усі, особливо діти. Хоч і вважається, що це не вибаглива рослина, доглядати за нею теж потрібно, якщо ви хочете зібрати хороший урожай.

У порівнянні з іншими плодово-ягідними чагарниками, доглядати за нею досить-таки просто. Основний догляд полягає в поливі, своєчасній обрізці кущів малини. Зазвичай проводиться обрізка навесні на другий рік після посадки кущів, а надалі — обов'язкова осіння обрізка.


Обрізка малини: осінню та весною

Обрізку малини виконують зазвичай восени, коли вже опало листя, але ще не настали морози. Якщо ж ви не зробили цього восени, нічого страшного: ще є час виконати обрізку навесні, до настання сокоруху, коли бруньки почнуть розпускатися.

обрізка малини навесні

Додержуйтеся цих простих правил обрізки:

  • Обов'язково обрізаються під корінь хворі пагони, поламані і слаборозвинені. На погонний метр посадки необхідно залишати від 15 до 20 пагонів.
  • Дуже зручно, якщо кущики в рядку посаджені на відстані 40-50 см. Тоді в кожному достатньо залишити по 3-4 найкращих пагони, весь залишок без жалю вирізайте, тому що зайві гілки стануть причиною загущення посадки, через що квіти можуть погано запилюватися, а при відсутності гарного освітлення, недостаній кількості поживних речовин врожай різко скоротиться, ягоди стануть дрібними. До речі, й вибирати ягоду в густих заростях досить незручно. Тому не вагайтеся, роблячи обрізку, залишайте лише необхідну кількість пагонів.
  • Вирізаються всі пагони, що виросли у міжряддях.
  • Якщо взимку були сильні морози, і деякі верхівки кущів підмерзли, то пагони потрібно обрізати до здорової бруньки.
  • Деякі садівники рекомендую навіть у хороших і здорових пагонів трохи обрізати верхівки (на 10-15 см). За рахунок використання такого нехитрого прийому обрізки пагонів, ягоди будуть більшими і на кількості врожаю це не позначиться.

Завдяки таким нескладним заходам обрізки можна підтримувати високу врожайність малини, гарну санітарну обстановку в малиннику. Негусті посадки дозволяють легко збирати врожай, який буде рясним, а ягоди крупними та солодкими.

обрызка малини на фото

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Обрізка малини весною та осінню: головні правила: Один коментар

  1. Анжеліка on коментує:

    Обрізка малини — нескладна справа. Але без неї гарного врожаю не очікуй.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *