Садівник-городник > Дерева і чагарники > Бузок це чагарник або дерево? Сорти, розмноження, догляд

Бузок це чагарник або дерево? Сорти, розмноження, догляд

Бузок це чагарник чи кущ

Багатьох людей заворожує краса бузку. Творчі особистості шукали натхнення в цій рослині. Вони малювали картини, писали вірші, пісні.

Цвітіння цієї привабливої красуні припадає на весняний період. Але ось досить часто люди задаються питанням, бузок це чагарник або дерево? Яка ж правильна відповідь?


Зміст:

 • Які існують популярні сорти бузку?
 • Бузок - це дерево або кущ?
 • Як розмножувати бузок?
 • Які повинні бути умови для вирощування бузку?

Які існують популярні сорти бузку?

Бузок це дерево чи кущ

Бузок відносять до сімейства маслинових. Він має родинні зв'язки з ясенем, бирючиною, жасмином. У дикій природі цю рослину можна побачити в гірських умовах Європи, в Китаї і сході. Виділяють безліч різновидів бузку. Але найпопулярнішими вважаються такі сорти:

 • Амурський бузок. Це рослина, яка виростає до 20 метрів. Його часто можна зустріти на Сході чи лісовій місцевості Китаю. Його прикрашають невеликі квітки білого або кремового кольору. Цвітіння досить пізнє. Ця рослина не боїться морозів.
 • Угорський бузок. Він здатний вирости до 4-6 метрів у висоту. Його суцвіття діляться на яруси, які складаються з лілових квіток. Ця рослина не потребує особливого догляду, нормально переносить посуху.
 • Оксамитовий бузок. Це невелика рослина. Квітки пофарбовані в бузковий колір. Цвітіння триває всього 10 днів.
 • Бузок персидський. Не виростає високим. Квітки з'являються пізніше, але цвітіння тривале і рясне. Варто оберігати від морозів такий бузокчерез високу чутливість

Існує багато гібридних сортів. Сюди можна віднести бузок Генрі, Китайський бузок. Оригінально виглядає махровий гіацинтовий сорт.

Бузок це дерево або кущ?

Бузок це кущ чи дерево

Можна з упевненістю сказати, що бузок відноситься не до дерев, а до чагарників. Якщо правильно обрізати його, він матиме вигляд декоративного дерева. Але за своєю природою все одно залишиться кущем. Сама назва «бузок» вийшло від грецького слова. У перекладі на російську мову воно означає "трубка".

Деякі люди пов'язують це з формою квітки рослини, так як вона трохи нагадує невелику трубку, яка прикрашена пелюстками. Але точних даних немає. Батьківщиною бузку вважається Африка. З цієї причини цвітіння припадає на травень або червень, коли стає особливо жарко.

Бузок справжня прикраса саду

Існують деякі оригінальні сорти, які радують своїм цвітінням 2 рази на рік. Друга поява квіток припадає на серпень. Кущ бузку має не один ствол. Ця рослина виростає досить високою, тому її часто плутають з деревом.

Як розмножувати бузок?

як розмножувати бузок

Щоб виростити бузок у себе на дачній ділянці, не потрібно докладати багато зусиль. Це невибаглива рослина. Вона за короткі терміни може прижитися на місці, де її посадили. Існує кілька методів розмноження чагарника, якими можна скористатися.

Розмноження за допомогою насіння. Сходи з'являються досить повільно. Тому такий метод розмноження найчастіше вибирають для селекційних робіт, коли виводять нові сорти.

Спочатку відбувається стратифікація насіння протягом 30 днів, а в осінній період їх висаджують в борозенки. Наприкінці необхідно закрити їх шаром мульчі, щоб захистити від морозів. Щоб побачити сходи, що з'явилися, потрібно почекати не менше року. Після цього їх пересаджують на постійне місце.

бузок це дерево чи кущ

Розмноження з використанням черешків. Для початку їх необхідно зрізати, коли вони цвітуть. Після цього їх поміщають в зволожений пісок, створюючи тепличні умови. Головне, щоб була достатня вологість, так як це прискорить появу коренів. Коли з'являться корінці, рослину можна пересаджувати на постійне місце. Також можна почекати і залишити його на зимівлю.

Розмноження відведеннями. Таку процедуру зможуть пройти тільки досвідчені садівники. Щоб отримати здорові відведення, варто витратити не менше 3 років. Всі вегетативні методи дають можливість з самого початку знати, якою буде майбутня рослина. А ось розмноження за допомогою насіння - це експериментальний метод, що дозволяє створювати унікальні сорти.

Які повинні бути умови для вирощування бузку?

бузок чагарник або кущ

Незважаючи на те, що бузок є невимогливою рослиною, все ж варто дотримуватися деяких правил вирощування. А саме:

 • Бузок любить світло. З цієї причини рекомендується висаджувати його на відкритій території. Якщо рослина буде перебувати в тіні, його зростання буде уповільниться.
 • Чагарник не любить, коли затримується волога. Це призведе до загнивання кореневої системи, після чого рослина загине.
 • Бузок не боїться морозів, але не переносить холодні вітри. Тому рекомендується посадити його там, де немає протягів.
 • Між кожним кущем має бути близько 1,5 метра. Якщо людина надумала створити живопліт, тоді можна здійснювати посадку і ближче.
 • Пересадку бузку варто робити в кінці літа. Це ідеальний час, щоб перемістити кущ з парника на постійне місце. Можна зайнятися цією процедурою і навесні. Але робити це необхідно ще до того, як прокинуться бруньки.
 • Чагарник любить родючий грунт. Коли пересаджується ця рослина, досвідчені садівники радять додати в яму компост або торф. Щоб знизити кислотність, вноситься зола.

поширені сорти бузку

Коли кущ цвіте, не варто займатися пересадкою. В іншому випадку він може якщо не загинути, то просто припинити цвітіння на пару років. Бузок являє собою красивий чагарник, який може бути справжньою окрасою на дачній ділянці. Він буде радувати в весняний період своїм цвітінням і ароматом. Тому бузок настільки популярний.

Відео про догляд за бузком:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *