Форзиція середня: вирощування і грамотний догляд

Форзиція догляд

Форзиція середня — садовий гібрид, який представляє собою ранньоквітучий чагарник. Рослина цвіте красивими жовтими квітами, які рясно покривають голі гілки. Уже в квітні на форзиції починають з'являтися перші квіточки в формі дзвіночків.

Бузок це чагарник або дерево? Сорти, розмноження, догляд

Бузок це чагарник чи кущ

Багатьох людей заворожує краса бузку. Творчі особистості шукали натхнення в цій рослині. Вони малювали картини, писали вірші, пісні.

Цвітіння цієї привабливої красуні припадає на весняний період. Але ось досить часто люди задаються питанням, бузок це чагарник або дерево? Яка ж правильна відповідь?

Як виростити з насіння яблуню і як за нею доглядати

Вирощування яблуні з насіння правильно

Багато людей, коли їли яблуко, замислювалися, чи можна виростити доросле дерево з насіння. Дійсно, таке розмноження використовують деякі садівники. Але це трудомісткий процес. Як виростити з насіння яблуню? Яких правил слід дотримуватися?

Слива персикова Особливості сорту і вирощування

Слива персикова користь

Слива персикова - дивовижне дерево, яке прийшло в наші краї з Франції. Багато садівників успішно вирощують її у себе в садах, а з приходом серпня з нетерпінням чекають появи перших фруктів.

Плоди виростають великого розміру, вони соковиті, мають солодкуватий смак з кислинкою. Господині з сливи варять відмінне варення, яким можна ласувати в зимовий період. Крім цього, дерева стають відмінною прикрасою саду.

Рослина вовчі ягоди або вовче лико Опис, правила вирощування Декоративні сорти

Вовчі ягоди пахучі фото

Рослину під назвою вовчі ягоди, вовче лико (Daphne) або вовчатник багато хто знає як отруйного представника лісової рослинності. Цей факт є незаперечним, однак, перець дикий, як ще іноді називають цю рослину, є одночасно і красивою декоративною культурою.

Можна назвати рослину вовче лико зворушливим ранньовесіннім подарунком для всіх власників садів або присадибних ділянок.

Користь волоського горіха

волоські горіхи користь

Волоські горіхи — улюблені ласощі дітей та навіть дорослих. Їх додають в різноманітні кондитерські креми, соуси для м'яса і в багато інших страв, використовують для прикраси.

Профілактичні заходи і боротьба зі шкідниками яблунь

 

боротьба зі шкідниками яблунь у саду

Яблуні — основні фруктові дерева в багатьох садах. Отримати рясний урожай, захистити майбутні плоди від різних комах — важливе завдання садівника при їх вирощуванні.

Скумпія у саду: посадка, правила догляду, корисні властивості

скумпія звичайна

Скумпія звичайна відноситься до в'яжучих рослин. Представляє собою чагарник, який досягає висоти 5 метрів. Листя на вигляд прості, чергові. Довжина їх становить від 3 до 8 см, а ширина близько 3-4 см. Краї у них цільні, лист зверху зеленого кольору, а знизу сизуватий. Вони мають властивість змінювати колір, наприкінці літа стають жовтого відтінку.

Квітки цієї рослини не мають особливих характеристик, вони бурого кольору з зеленим відтінком, зібрані в волоті. Квітконіжки витягуються з часом, з'являється красиве пухнасте суцвіття. Чагарник має і плоди яйцевидної форми.

Обрізка малини весною та осінню: головні правила

обрізка малини

Малина — це, мабуть, найулюбленіша і найкорисніша ягода для всіх. Її люблять усі, особливо діти. Хоч і вважається, що це не вибаглива рослина, доглядати за нею теж потрібно, якщо ви хочете зібрати хороший урожай.

У порівнянні з іншими плодово-ягідними чагарниками, доглядати за нею досить-таки просто. Основний догляд полягає в поливі, своєчасній обрізці кущів малини. Зазвичай проводиться обрізка навесні на другий рік після посадки кущів, а надалі — обов'язкова осіння обрізка.

Обрізка винограду: формування куща восени, весною, влітку

обрізка винограду

Порада всім, хто в нинішньому році буде висаджувати саджанці винограду і стурбований питаннями правильної форміровки куща.

Ми вирощуємо виноград на двоплощинній шпалері, так як це, на наш погляд, найбільш доцільно. А тому це опис про формування дорослого куща з молодого саджанця передбачає саме цю опору.

Обрізка дерев весною та осінню: особливості та типи зрізки

обрізка дерев методи

Одним з найбільш ефективних прийомів впливу на зростання, плодоносність, тривалість життя дерев і якість їх плодів вважається обрізка восени або навесні.

Бо без зрізання листя посилено загущаються, в результаті чого плоди піддаються подрібненню. І, навпаки, надмірно сильна зрізка відстрочує час, коли дерево починає плодоносити, надто сильне видалення гілок негативно впливає на дозрівання деревця.

Вирощування агрусу: як садити, який сорт обрати, догляд

агрус крижовнік посадка та догляд

Вирощування агрусу (ще кажуть "крижовнік") на території України відоме з 11 століття. А популярність чагарнику в Європі призвела до створення нових сортів.

При спробі замінити староруські сорти на початку 20 століття разом з новими сортами було завезено і захворювання сферотека. Надалі селекція була спрямована на виведення стійких до нього сортів та гібридів агрусу, а так само на поліпшення кількох інших характеристик.

Вишня карликова, або повстяна, китайська: вирощування та догляд

карликова вишня догляд та вирощування

Деревце являє собою пагон, висотою 1-1,5 метри з розлогими гілками, більше схожими на чагарник. Гілки у вишні тонкі, червонуватого відтінку, а листя — маленькі (4-5 см), трохи загострені. Лист знизу пофарбований в блідо-сірий колір, зверху — в залежності від пори року буває помаранчевим або червоним.

Декоративна береза Юнгі

береза Юнгі

Береза ​​Юнгі — це карликове декоративне листопадне дерево. Береза ​​Юнгі застосовується в ландшафтному дизайні. Вона відмінно підходить як для одиночного висаджування, так і для створення композицій.

Катальпа: види, посадка та догляд, використання у ландшафтному дизайні

катальпа дерево

Представники роду Катальпа ростуть у природних лісах Північної та Південної Америки, Азії.

Завдяки великому листю, оригінальним квіткам, катальпа (дерево або чагарник), користується попитом і у садівників.

У індіанців майя дерево було овіяне легендами і казками, вважалося деревом щастя.

Насправді його велике серцеподібне листя нагадує різні казки та оповідання, і ти вже починаєш мріяти, серце сповнюється радістю та любов'ю. Вигляд дійсно надзвичайний, фантастично-казковий.

Чорна смородина Титанія: високоврожайний, стійкий до захворювань сорт

чорна смородина Титанія

В Україні напевно немає жодного садка, жодної присадибної ділянки, де б не росла смородина чорна. З давніх часів її культивували в монастирських садах, як універсальний лікувальний засіб, що рятує від багатьох хвороб.

Слива розчепірена — дивовижна окраса ландшафту

слива розчепірена

Слива розчепірена — одна з дуже поширених ландшафтних рослин, котра повсюдно використовується для прикраси міських парків, присадибних ділянок. Рослина високо цінується за її декоративні властивості, але досвідчені садівники також відзначають ряд недоліків культури, основним з яких визнана недостатня її стійкість до холоду та шкідників.

Вирощування та висадка брусниці

брусниця на присадібній ділянці

Здавна брусниця вважається дуже корисною ягодою. Її можна вживати в їжу, а також використовувати в лікувальних цілях.
На сьогоднішній день відомі близька двадцяти сортів брусниці. При цьому правила вирощування для всіх сортів однакові.